Mieszkańcy Bródna protestują przeciwko zabudowie parku

Koncepcje zmian na ul. Kondratowicza po otwarciu 2 linii metra przewidują stawianie budynków na terenie parku Bródnowskiego i terenach zielonych między blokami wzdłuż ulicy. Mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić.

Poświęcona sprzeciwowi mieszkańców strona na Facebook'u NIE dla zabudowy Parku Bródnowskiego zieleni się od postów dokumentujących atuty parku. "Widok na raj", "Chłód i zieleń", "Dziś park to zbawienie" - czytamy podpisy kolejnych zdjęć prezentujących uroki tej przestrzeni. 

Protest to reakcja na koncepcje zabudowy tego obszaru w związku z budową dwóch stacji metra, które do roku 2020 mają powstać przy ulicy Kondratowicza.

"Park jest nasz i wara od niego", "Łapy precz od parku" - piszą entuzjaści parku. Administratorzy strony publikują też, ku przestrodze, artykuły dotyczące wycinek drzew w różnych rejonach Polski, czy bloków powstających zamiast, na przykład, boisk. 

"Bo na Bródnie jest cudnie" - stwierdza rzeźba Anioł Stróż widoczna na jednym ze zdjęć.

Park powstał na terenie dawnych upraw rolnych i ogrodniczych w latach 1976-1978, wg projektu inż. Stefanii Traczyńskiej. W 2009 roku stworzono tu park rzeźby, z którego słynie.

Czy sprzeciw mieszkańców wystarczy, by uchronić tę oazę zieleni przed wycinką? Czas pokaże.

Tymczasem najbardziej znane drzewo na Targówku wkrótce zostanie wycięte

Czy popierasz sprzeciw mieszkańców Bródna?