Najbardziej znane drzewo na Targówku wkrótce zostanie wycięte

Od kilkudziesięciu lat stoi samotnie na polu PGR przy ul. św. Wincentego. Mieszkańcy zamierzają je pożegnać, zamieniając w "Targówkowe drzewo życzeń".

 - Do nowego osiedla przez wolną działkę poprowadzono właśnie rurociąg. Choć do dyspozycji było 6,5 ha, to rury położono dokładnie tak, żeby przeszły przez miejsce, w którym rośnie drzewo. Są już doprowadzone do niego z jednej i z drugiej strony. Na pniu zaznaczono farbą czerwoną krechę. W najbliższych dniach zostanie wycięte - czytamy na portalu Targowek.info

Losem drzewa zainteresowali się także mieszkańcy Targówka, skupieni wokół "Ruchu Sąsiedzkiego - Targówek, Zacisze, Bródno". 

Najbardziej znane drzewo Targówka zostanie wkrótce wycięte. Wraz z nim powoli znika pole PGR jakie znamy i lubimy i którego zazdroszczą nam inne dzielnice Warszawy. Czy tak musi wyglądać rozwój dzielnicy? - pytają. 

W sobotę (19 listopada, o godz. 10) każdy może zawiesić na drzewie swoją karteczkę z życzeniami dla Targówka. Uczestnikom akcji organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają ciepłą herbatę, drabinę, kartki i sznurek. Życzenia można także wysłać w wiadomości przez FB albo wkleić na tablicy wydarzenia.

Przepiszemy je na kartkę i zawiesimy w Twoim imieniu - zapewniają mieszkańcy.Czy Twoim zdaniem drzewo powinno zniknąć?
Więcej o: