Nie będziecie zadowoleni. PKP likwiduje pociąg łączący Warszawę z...

PKP Intercity likwiduje pociąg "Sedina" łączący Szczecin i Warszawę. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów nastąpią w grudniu, dokładnie z 10 na 11 grudnia.

Wprowadzone stosunkowo niedawno, bo niespełna rok temu połączenie okazało się zbyt drogie. Jednak nie od razu PKP zdecydowało się na wprowadzenie zmian. Ograniczenie kursu wprowadzano stopniowo. Początkowo pociąg "Sedina" kursował z Warszawy do Szczecina w piątki i niedziele. Od grudnia kurs zostanie całkowicie zawieszony. Do wyboru będziemy mieli jedynie połączenie wiążące się z przesiadką - w Poznaniu

Na nic zdały się protesty lokalnych polityków w Szczecinie.  W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa interweniował poseł Arkadiusz Marchewka. 

Są też i pozytywne zmiany. Przewoźnik zapowiada zwiększenie połączeń kategorii ekonomicznej na trasie z Warszawy do Gdańska

Nowe rozkład jazdy znajdują się na stronach: www.portalpasazera.pl i www.rozklad-pkp.pl . 

 

 

Więcej o:
Komentarze (7)
Nie będziecie zadowoleni. PKP likwiduje pociąg łączący Warszawę z...
Zaloguj się
 • preczzglupota

  Oceniono 15 razy 13

  coz, stolica dla Szczecina bedzie Berlin.

 • pszemekk

  Oceniono 6 razy 4

  Głupie barany wprowadzają Was w błąd ! Są aż 3 (TRZY) bezpośrednie ekspresy w nowym rozkładzie, wszystkie jadące ok. 5h. Podkowiński, Chrobry, Mewa. Trzeba tylko umieć wyszukać w nietrudnej wyszukiwarce połączenie a nie kasować grosze stażowego Pani "nat".

 • olo.korona.shark

  Oceniono 4 razy 4

  Niesamowite! Tytuł tego artykułu jest z...

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 2 razy 2

  Przed chwilą (21:05) otworzyłem obie strony:
  1. Intercity
  2. Ryanair
  Podróż na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa od piątku 2 grudnia do niedzieli 4 grudnia godziny wieczorne.
  Pendolinem w obie strony 2 x 105 zł = 210 zł
  Ryanair tam 69 zł powrót 96,23 razem 165,23 zł.
  Przelot w obie strony w Ryanair można kupić łącznie przesuwając daty, w IC osobno tam osobno powrót i trwa to dłużej.

 • beaviso

  Oceniono 3 razy 1

  A tymczasem podwyżka cen biletów I kl. w Pendolino, kupowanych z dużym wyprzedzeniem (oferta Super Promo). Cena normalna 229 zł - cena SP była 89 zł, a od 11.11 jest 129 zł. "Świetny" pomysł na konkurowanie z Ryanairem, który od października obsługuje loty krajowe z Okęcia. Mi na szczęście wystarcza II kl., ale podróżujący w I kl. mogą czuć się wkurzeni. Poprzednia podwyżka o 20 zł została wprowadzona wraz z posiłkiem w cenie. A teraz +40 zł, co w zamian za to? Uciecha cielesna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX