Narodowcy organizują się na Uniwersytecie Warszawskim. "Zachęcamy do współpracy każdego konserwatystę"

- Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, gdyż dawno nie było narodowo-konserwatywnej organizacji na naszej uczelni - informują studenci. Powstały właśnie Klub Myśli Politycznej im. Romana Dmowskiego wspierają organizatorzy Marszu Niepodległości. - Nie akceptujesz tego, że neomarksiści i wszelkiej maści lewacy przejęli wpływ nad jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce? - pytają.

Cel: zadbajmy o zasady etyczne

Studencki Klub Myśli Politycznej im. Romana Dmowskiego to koło studenckie, które od listopada 2016 roku działa na Uniwersytecie Warszawskim. Zarejestrowane zostało na początku miesiąca.

Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, gdyż dawno nie było narodowo-konserwatywnej organizacji na naszej uczelni - informują.

Jak piszą studenci na profilu organizacji, ich celem jest m.in. pogłębianie wiedzy studentów z zakresu myśli narodowej i konserwatywnej oraz zwrócenie uwagi na konieczność dbania o silne zasady etyczne.

Zdefiniowanie tego, czym jest rzeczywiście nowoczesny patriotyzm - który naszym zdaniem powinien być ważnym elementem życia każdego młodego Polaka.
Zachęcamy do współpracy każdą osobę, która mieni się konserwatystą lub narodowcem.

Inicjatywę wspierają organizatorzy Marszu Niepodległości. Zwracając uwagę na to, że "neomarksiści i wszelkiej maści lewacy przejęli wpływ nad jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce".  

SKMP im. Romana Dmowskiego to koło studenckie, które od listopada 2016 roku działa na Uniwersytecie Warszawskim.SKMP im. Romana Dmowskiego to koło studenckie, które od listopada 2016 roku działa na Uniwersytecie Warszawskim. źródło: FB/Marsz Niepodległości

Protest wobec "antynarodowej propagandy"

Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych współpracą ze studenckim kołem odbędzie się 22 listopada (o godz. 17). Tymczasem tydzień wcześniej - 15 listopada - na Uniwersytecie Warszawskim zaplanowana została debata pt. „Dlaczego nacjonalizm w XXI wieku jest wciąż zagrożeniem dla pokoju?".

Petycja pod hasłem: 
'Sprzeciw wobec antynarodowej propagandy na Uniwersytecie Warszawskim'.Petycja pod hasłem: "Sprzeciw wobec antynarodowej propagandy na Uniwersytecie Warszawskim". źródło: www.petycjeonline.com

Studenci, którzy są przeciwko jej organizacji, do rektora uczelni oraz szefowej uniwersyteckiej biblioteki wysłali pismo. Petycja została umieszczona również w sieci

Petycja pod hasłem: 
'Sprzeciw wobec antynarodowej propagandy na Uniwersytecie Warszawskim'.Petycja pod hasłem: "Sprzeciw wobec antynarodowej propagandy na Uniwersytecie Warszawskim". www.petycjeonline.com

 

 

 

 

Więcej o: