Warszawskie szpitale otrzymają specjalną grę. "Dzięki niej dzieci będą mogły oderwać myśli od choroby"

Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" przekażą szpitalowi i placówce specjalnej w Warszawie i Legionowie wesołe Hop-Gry. Mają one przemienić szpitalną przestrzeń w kolorowy i magiczny świat "gry w klasy" i pomóc hospitalizowanym dzieciom zapomnieć o troskach i bólu. Projekt jest elementem programu terapii śmiechem, prowadzonego przez Fundację w szpitalach i różnego typu placówkach już od 17 lat.

Hop-Gry „Baw się z Doktorem Clownem” zostaną naklejone na podłogi Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Celem akcji jest stworzenie chorym i niepełnosprawnym dzieciom namiastki beztroskiego klimatu, kojarzącego się z  wesołą aktywnością.

– Regularnie, w ramach programu terapii śmiechem, odwiedzamy szpitale i różnego typu placówki w Warszawie i całej Polsce. Dzięki  Hop-Grze dzieci  będą mogły  oderwać się  na chwilę od myśli o chorobie nawet  wtedy, gdy "doktorów  clownów" nie będzie w pobliżu. Hop-Gra jest więc doskonałym uzupełnieniem  terapii śmiechem, przypomina również, że uśmiech  leczy – opowiada Anna Mossakowska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Warszawie.

Partnerem projektu i fundatorem naklejek jest firma Rossmann. Hop-Gry powędrują również do innych polskich miast – w sumie Projekt obejmie 37 oddziałów szpitalnych w 25 miejscowościach. 

Projekt jest elementem programu terapii śmiechem i zabawą (geloterapii), prowadzonego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2015 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podczas 1979 wizyt odwiedzili blisko 59 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.

Więcej o: