Duże utrudnienia w ruchu 11 listopada! Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

Duże zmiany komunikacyjne w Warszawie 11 listopada. Swoje trasy zmienią zarówno linie tramwajowe oraz autobusowe. Wiele pojazdów skierowanych będzie na objazdy.

W związku z licznymi zgromadzeniami, pikietami oraz Marszem Niepodległości i Biegiem Niepodległości, 11 listopada można się spodziewać dużych utrudnień w ruchu. Kierowcy powinni tego dnia omijać centrum miasta – ulice, które są na trasach przemarszów będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi. Utrudnienia mogą pojawić się także na okolicznych ulicach.

11 listopada w godz. 11–14 odbędzie się XXVIII "Bieg Niepodległości". Zmiany w ruchu w związku z biegiem potrwają od ok. 5 do ok. godz. 16. Od ok. godz. 5 do ok. godz. 16 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. Od ok. godz. 9.30 do ok. godz. 14 zamknięta al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Anielewicza do al. Solidarności. Od ok. godz. 10.30 do ok. godz. 14.00 zamknięta al. Jana Pawła II (od al. Solidarności), Chałubińskiego i al. Niepodległości (do ul. Rakowieckiej).

W związku z wymianą nawierzchni, będzie nieprzejezdna zachodnia jezdnia al. Niepodległości pomiędzy ul. Rakowiecką a Wiktorską od 10 listopada ok. godz. 22 do 14 listopada ok. godz. Przejezdna pozostanie m.in. Wisłostrada; ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka do pl. Narutowicza (a po zakończeniu zgromadzenia na placu i przemarszu ul. Grójecką także dalej) oraz Raszyńska, Krzyckiego, Żwirki i Wigury do Banacha (a po zakończeniu przemarszu na Pole Mokotowskie także dalej).

Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do Ronda Dmowskiego. Trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku; także ciąg ulic Prosta-Świętokrzyska pozostanie otwarty do ul. Marszałkowskiej. Utrudnień nie powinno być w al. Solidarności. Przejezdne powinny być mosty: M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański, Śląsko-Dąbrowski, Łazienkowski i Siekierkowski.

Otwarty będzie także Most Świętokrzyski, ale dojazd do niego będzie utrudniony z powodu przemarszów Traktem Królewskim i ul. Świętokrzyską oraz zgromadzenia na błoniach Stadionu PGE Narodowego.

Zmiany tras obejmą kilkadziesiąt linii autobusowych i tramwajowych – kierowane będą na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. Szczegóły można będzie znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl. 

Najlepszym środkiem komunikacji w tym dniu będzie metro. Pociągi linii M1 będą kursowały przez cały dzień wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty; linii M2 w godz. 11– 20 wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Do ok. godz. 11 oraz po godz. 20 linia metra M2 będzie działała wg. rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne wraz z kursami nocnymi.

Zarząd Transportu Miejskiego wystawi ok. 60 posterunków nadzoru ruchu, w których pracownicy ZTM będą na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację na ulicach i kierowali pojazdy na zmienione trasy. Relację na żywo będzie można śledzić na Facebooku i Twitterze ZTM. W Śródmieściu będą działały punkty informacyjne.

W związku z organizacją imprezy sportowej „Sztafeta Patriotów”, w dniu 11.11.2016 r. w ramowych godzinach 13.30 – 15.30 zamknięta zostanie dla ruchu kołowego wschodnia jezdnia ul. Patriotów pomiędzy stacjami Falenica i Radość. Linia autobusowa 115 zostanie skierowana (w obu kierunkach) na trasę objazdową przebiegającą – od ronda na skrzyżowaniu ulic Walcownicza/Patriotów – następującym ciągiem ulic: Walcownicza (przejazd na jezdnię zachodnią przez przejazd kolejowy przy stacji FALENICA) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – przejazd na stronę wschodnią przez przejazd kolejowy przy stacji RADOŚĆ) – rondo na skrzyżowaniu ulic Izbicka/Patriotów – Patriotów (jezdnia wschodnia) i dalej swoją trasą podstawową.

Więcej na temat trasy Marszu Niepodległości oraz miejsca odbywania sie pozostałych demonstracji.

 

11 listopada będę podróżować:
Więcej o: