Do Trójmiasta z Warszawy pojedziemy jeszcze szybciej! Duże zmiany w rozkładzie PKP

Skrócenie czasu przejazdu z Warszawy do Wrocławia i Trójmiasta, więcej pociągów kategorii TLK - nowy rozkład PKP wprowadza kilka zmian. Zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2016 r.

Więcej TLK

Zmiany na lepsze w PKP. Od grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład. Jakie zmiany wprowadzi? Przede wszystkim zwiększy się liczba pociągów ekonomicznych o 32 - z nowych połączeń skorzystają dzięki temu mieszkańcy Kołobrzegu, Koszalina i Słupska, którzy pojadą bezpośrednim pociągiem TLK "Pobrzeże" do Krakowa przez Warszawę.

Kolejną nowością będzie TLK "Kociewie", kursujący z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę. Szczecin otrzyma z kolei dwa nowe całoroczne połączenia z Wrocławiem przez Zieloną Górę.

Wrocław i Trójmiasto - krócej o 30 minut

Pomiędzy większymi miastami (Wrocławiem a Poznaniem, Warszawą a Trójmiastem i Krakowem) pociągi będą kursowały co godzinę. Z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż skróci się ok. 30 minut - przykładowo pociąg, który wyruszy o 7:45 z Warszawy centralnej we Wrocławiu będzie w ciągu 4 godzin i 29 minut (dziś podróż trwa 5 godzin i 5 minut).

Krócej o około 30 minut pojadą składy kategorii IC oraz TLK na trasie Warszawa - Trójmiasto przez Iławę. Czyli - pociągiem IC "Neptun" pasażerowie pokonają tę trasę w niecałe 3 godziny, natomiast składami TLK - w 3 godziny i 30 minut.

Na Mazury

Zmiany pojawią się również w okresie wakacyjnym. W weekendy m.in. podróżni z Łodzi i Warszawy zyskają bezpośrednie połączenie z Mazurami - na trasie Łódź - Giżycko kursować będzie skład TLK "Niegocin".

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2016 r., natomiast bilety na połączenia będzie można kupić od 11 listopada br.

 

Czy lubisz PKP?
Więcej o: