Nie dla tramwaju do Al. Waszyngtona przez działki - w sobotę pikieta

Do czynnego protestowania przeciwko budowie linii tramwajowej z Gocławia do Al. Waszyngtona biegnącej przez tereny zielone namawiają autorzy inicjatywy ?Tramwaj przez Wisłę - nie przez działki?. W najbliższą sobotę organizują pikietę.

Pikieta odbędzie się 5 listopada o godzinie 12.00 przed wejściem do Jordanka od strony ulicy Saskiej. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Obok zorganizowane będą konsultacje społeczne – wedle protestujących pozbawione sensu, bo ich głos jest ignorowany. Pomysłodawcy sprzeciwu na facebook'owym profilu Tramwaj przez Wisłę - nie przez działki zachęcają mieszkańców Saskiej Kępy, Gosławia, Grochowa i innych części Warszawy do przyprowadzenia rodziny i sąsiadów oraz przygotowania transparentów.

Pomysłodawcy sprzeciwu uważają, iż tramwaj z Gocławia powinien jeździć nie przez tereny zielone nad Kanałem Wystawowym, a przez Wisłę, nową przeprawą, którą należy wybudować. Podkreślają, że wytyczenie pod  inwestycję ponad 30-metrowego pasa na terenach zielonych to pomysł szczególnie zły biorąc pod uwagę fakt, że Warszawa walczy o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Oczekują na ten temat poważnej debaty. 

 

 

 

Czy tramwaj jeżdżący do Alei Waszyngtona przez działki to dobry pomysł?