Skradziono ponad 800 roślin zasadzonych przez Zarząd Oczyszczania Miasta

Zarząd Oczyszczania Miasta dwoi się i troi, by stolica wyglądała jak najpiękniej, co stanowi szczególne wyzwanie w jesienno-zimowej aurze. Niestety, znajdują się tacy, którzy niweczą te starania.

Niedawno pisaliśmy o ozdobnej kapuście, która jesiennie udekorowała stołeczne parki i ulice. Sądząc z reakcji, większości z Was taka ozdoba bardzo przypadła do gustu.

Niestety, część kapust została rozkradziona. Podobnie zresztą jak aż 800 innych jesiennych roślin. O smutnym incydencie poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta na swym Facebook'owym profilu.

Ogołocone z wrzosów zostały kwietniki przy ul. Targowej i al. Solidarności. Z okolic Dworca Centralnego zniknęły chryzantemy, a z parku Skaryszewskiego: kilkadziesiąt główek wspomnianej już kapusty. 

Z okolic kamienia upamiętniającego kapelana Szymona Fedorońko w al. Solidarności wyrwane zostały dwa krzewy, tuja i berberys.

Post informujący o przykrym zdarzeniu został przez ZOM opatrzony wymownym tagiem: #SiódmeNieKradnij.

Sprawa została już zgłoszona na policję, ale ZOM apeluje do osób, które zaobserwują takie sytuacje, by reagowały dzwoniąc do Straży Miejskiej (986) lub na Policję (112).

 

 

 

 

Czy zareagowałbyś, gdybyś zobaczył, że ktoś kradnie rośliny posadzone w parkach i przy ulicach?