Pierwszy w tym roku śnieg w Warszawie? Może spaść dzisiaj

Zima zbliża się wielkimi krokami. Według synoptyków w czwartek może padać deszcz ze śniegiem. Na pewno będzie mokro i ślisko.

Niestety dzisiejszy zapowiada się dość pochmurnie.  

Padać może deszcz, deszcz ze śniegiem oraz krupa śnieżna -  mówi Krzysztof Piasecki z Pogoda w stolicy, jak i w okolicy.

Temperatura będzie dość niska, w dzień maksymalnie do 4-5C, w czasie opadów spadek do 2-3C. Nadal umiarkowany, zachodni wiatr, do 45-55km/h, w czasie opadów może się nasilać do 60-65km/h. Ciśnienie zacznie dość szybko wzrastać - o ile nad ranem około 1005hPa, to już w nocy nawet 1020hPa.

Natomiast w piątek przygotujmy się na poranek z z przymrozkiem do -1/-3C.

W ciągu dnia możliwe są dłuższe rozpogodzenia, choć temperatura osiągnie do zaledwie 5C. Nie będzie jednak padać. Wiatr słaby, południowy - tłumaczy Krzysztof Piasecki. 

Sobota zapowiada się również dość spokojna, z temperaturą do 6-7C. Nie będzie padać, lecz pozostanie sporo chmur. Niemniej jednak powinny pojawić się przejaśnienia i rozpogodzenia. I na koniec dobra wiadomość. W niedzielę będzie cieplej, do 8C. Jednak uwaga! Ponownie mogą się pojawić opady deszczu.

Którą porę roku lubisz najbardziej?