Powstał wielki mural Czarnego Protestu. Zrzuciło się na niego prawie tysiąc osób

Marta Frej, rysowniczka i graficzka przygotowała mural w obronie praw kobiet. Umieszczono go w Warszawie, przy ulicy Targowej 15. Na przygotowanie malowidła zrzuciło się prawie tysiąc osób zaangażowanych w Akcję Demokrację.

Od kilku miesięcy kobiety i ich sojusznicy w całej Polsce organizują działania przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Czarny Protest, Marsz Godności czy Strajk Kobiet zgromadziły kilkaset tysięcy osób. 80 tysięcy podpisało się też pod apelem przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, dostępnym na stronie www.akcjademokracja.pl/aborcja. To właśnie te wydarzenia ma upamiętnić mural.

- Miasta i miasteczka w całej Polsce zapełniały się tysiącami kobiet i ich bliskich stojącymi w obronie godności, zdrowia i życia kobiet - mówi Weronika Paszewska z Akcji Demokracji. - Prawie tysiąc postanowiło wesprzeć pomysł upamiętnienia tych wydarzeń, wpłacając pieniądze na wielki mural. Będzie on przypominał o tym, że kobiety w Polsce będą walczyć o godne życie i nie pozwolą na aroganckie próby ograniczania ich praw. 

Z kolei Marta Frej, autorka grafiki muralu podkreśla:

Jestem dumna z polskich kobiet. Jestem dumna z ciężkiej pracy, jaką wykonują aby podnosić swoje kwalifikacje, uszczęśliwiać rodziny, pomagać tym, którzy pomocy potrzebują. Jestem dumna także z tego, że walczą o siebie, że walczą o swoje prawa, wolność, szacunek i prawo do prywatności.

I dodaje, że to ogromny kapitał na kolejne lata:

Jestem pewna, że przyszłość będzie dla nas coraz lepsza, bo zrozumiałyśmy, jaką mamy siłę i jak wiele możemy zdziałać razem - mówi.
Więcej o:
Komentarze (10)
Powstał wielki mural Czarnego Protestu. Zrzuciło się na niego prawie tysiąc osób
Zaloguj się
 • bysko

  Oceniono 34 razy 20

  dlaczego kobieta w Polsce nie jest ksiedzem bądz biskupem tylko kalesony i gacie im upiera a i żarcie trzeba przygotowac i pod gębę postawic - bogowie na ziemi psia ich .....

 • Anna Klu

  Oceniono 12 razy 6

  Malowidło jest piękne.Ręczne arcydzieło.

 • playingboy

  Oceniono 72 razy -36

  Kamienica widać przedwojenna, mieszkania duże, to może i dziecka nie trzeba zabijać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX