Utrudnienia w ruchu aż do wakacji! Poszerzają Al. Jerozolimskie

Dziś w nocy zacznie się poszerzanie ostatniego odcinka Al. Jerozolimskich. Pruszków w końcu doczeka się od lat planowanej inwestycji. Oznacza to jednak utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do wakacji 2017 roku.

800-metrowy odcinek przed wjazdem do Pruszkowa nazywany jest wąskim gardłem. Całe Al. Jerozolimskie, a dalej przejazd przez Pruszków mają dwie jezdnie, ostatni fragment tylko jedną. Teraz doczeka się drugiej, przebudowana zostanie również ta już istniejąca. Po obu stronach zaplanowano ponadto chodniki i drogi rowerowe, latarnie i zatoki przystankowe. Remont potrwa jednak wiele miesięcy.

W nocy z 2 na 3 listopada ruch zostanie wstrzymany między ul. Partyzantów i Bohaterów Warszawy - to właśnie tymi ulicami zostanie przeprowadzony objazd. Największych utrudnień należy spodziewać się do kwietnia-maja 2017 roku. Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia. 

Przy okazji poszerzania Al. Jerozolimskich przed Pruszkowem, wymieniona zostanie magistrala wodociągowa, która jest już w złym stanie technicznym.

Przetarg na remont Al. Jerozolimskich i wąskiego gardła wygrała firma Strabag. 

Czy osobiście odczujesz utrudnienia w ruchu na Al. Jerozolimskich?
Więcej o: