101-letnia Danuta Szaflarska zbierała pieniądze, by ratować Stare Powązki

W tym roku, pieniądze na ratowanie Starych Powązek zbierało około 250 osób ze świata kultury, nauki i życia społecznego - m.in. Kazimierz Kaczor, Jarosław Kret, Artur Barciś czy Michał Żebrowski. Największe emocje wzbudziła obecność 101-letniej Danuty Szaflarskiej.

Pogoda nie zniechęciła kwestujących. Na Powązkach zebrało się ok. 250 osób ze świata kultury i życia społecznego, którzy walczyli o ratunek dla Starych Powązek. Udało się zebrać około 170 tys. zł. 

Na Powązkach z puszkami z napisem "Ratujmy Zabytki Powązek" spacerowali m.in. Kazimierz Kaczor, Jarosław Kret, Piotr Skarga, Artur Barciś, Hanna Bakuła, Michał Żebrowski, Jacek Kawalec, Andrzej Rzepliński, Teresa Lipowska, Emilia Krakowska, Olgierd Łukaszewicz i Daniel Olbrychski, a także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Największe emocje wzbudziła obecność 101-letniej Danuty Szaflarskiej, która mimo swojego wieku, przyszła na Powązki, by zbierać pieniądze na ich ratowanie. 

Koledzy aktorzy byli jak zwykle pod wrażeniem siły i energii Danuty Szaflarskiej. Artur Barciś podziękował oficjalnie aktorce na swoim Facebooku.

Danuta Szaflarska stała się już żywym symbolem Warszawy, symbolem stołecznego teatru i polskiego kina. To gwiazda pierwszego powojennego filmu, aktorka Jarzyny, fanka Masłowskiej. Mimo swojego wieku, wciąż gra na scenie i przygotowuje się do kolejnej premiery.

Wszystkich Świętych w Warszawie, kwesta na PowązkachWszystkich Świętych w Warszawie, kwesta na Powązkach Fot. Adam Stępień/Agencja Wyborcza.pl

Wszystkich Świętych w Warszawie, kwesta na PowązkachWszystkich Świętych w Warszawie, kwesta na Powązkach Fot. Adam Stępień/Agencja Wyborcza.pl

Czy oglądałeś filmy z Danutą Szaflarską?
Więcej o: