Kolejne trzy stacje metra mają być gotowe w 2023 r.

Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na koncepcję dalszego odcinka II linii metra na Bemowie i stację techniczno-postojową. Kolejne trzy stacje mają być gotowe w 2023 r.

Nowy odcinek II linii metra na Bemowie objąć ma trzy stacje - położone w okolicach skrzyżowań ulic Górczewskiej i Lazurowej, Szeligowskiej i Człuchowskiej oraz Sochaczewskiej i Połczyńskiej. Będą to ostatnie stacje w tej części miasta.Metro Warszawskie właśnie ogłosiło konkurs na wykonanie stacji. 

Za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, projektowany będzie z kolei teren o łącznej powierzchni 26 hektarów. Powstanie tam Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Biura projektowe zainteresowane wykonaniem Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej mają czas do 21 grudnia 2016 roku do godziny 12.00 na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie. Po tym terminie sąd konkursowy przeanalizuje nadesłane wnioski pod kątem zgodności z wymaganiami, a następnie prześle zaproszenia do oferentów, spełniających kryteria konkursu. Termin złożenia prac konkursowych to nie mniej niż 90 dni od daty zaproszenia.

Jak informuje ratusz, głównymi kryteriami w ocenie prac konkursowych będą m.in. przyjęte w poszczególnych projektach rozwiązania architektoniczne, ich walory eksploatacyjne, oddziaływanie obiektów metra na środowisko, a także powiązanie nowych stacji z innymi środkami komunikacji publicznej. A także cena.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a także zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia „z wolnej ręki” w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie projektów budowlanych stacji i STP Mory oraz w postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego o udzielenie zamówienia na opracowanie „Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej Węzłów Przesiadkowych”.

Więcej o: