Na Ursynowie odsłonięto nowy mural

Na Ursynowie pojawił się nowy mural. - Rusztowanie zostało już zdjęte, więc nareszcie można podziwiać go w pełnej okazałości - czytamy na stronie Bakcyl Studio. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2016.

Projekt z Budżetu Partycypacyjnego „Ursynowskie murale”, który poparło 952 mieszkańców zakładał stworzenie trzech wielkich malowideł na ścianach ursynowskich wieżowców. Na zlecenie dzielnicy powstały projekty: Stanisława Anioła z serialu „Alternatywy 4”, pejzaż z ptakami i mural, który został odsłonięty 28 października - niedźwiedzia z motylem. Mural powstał na bloku przy ulicy Meander 16.

Koncepcja wyszła od Bartka Podlewskiego, po stwierdzeniu, że Ursynów ma wiele pustych i wielkich ścian budynków, które aż się proszą, aby coś z nimi zrobić. Podobne „upiększanie miasta” ma miejsce w wielu innych miejscach w Polsce, choćby w Białymstoku, Poznaniu czy Łodzi.

Stworzenia muralu podjęła się agencja „RedSheels”, gdzie pracują jedynie kobiety-artystki. Pomysłodawca jest bardzo zadowolony z efektów pracy artystek. Twierdzi, że idealnie odwzorowały jego koncepcję.

Niedługo artystki zaczną prace nad ostatnim muralem - Stanisławem Aniołem.

Więcej o: