Sowa uszatka uderzyła w ścianę wieżowca

- Sowa uszatka uderzyła w ścianę wieżowca. Ptak z uszkodzonym skrzydłem został przewieziony do Ptasiego Azylu - poinformował Eko Patrol.

W piątkowy poranek na nr alarmowy straży miejskiej zadzwoniła pracownica jednej z firm i poinformowała, że na chodniku przy ul. Pańskiej znalazła sowę, która nie była w stanie sama odlecieć. Na miejsce wysłany został Eko Patrol.

- W czasie lotu sowa uderzyła w ścianę budynku i spadła na chodnik. Znalazła ją i przekazała strażnikom z Eko Patrolu pracownica pobliskiego biura. Sowa uszatka została przewieziona do Ptasiego Azylu przy warszawskim zoo - informuje straż miejska.

"Gdy przyjechaliśmy, osoba zgłaszająca przekazała nam sowę, którą okryła materiałem i umieściła w pudełku. Ptak był spokojny, wyglądał na oszołomionego, nie miał żadnych widocznych obrażeń" - relacjonuje st. insp. Maciej Zuba z Eko Patrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Sowa uszatka została przekazana specjalistom, którzy po badaniu stwierdzili uszkodzenie prawego skrzydła. Po okresie leczenia i rehabilitacji ptak wróci do środowiska naturalnego.

Czy uratowałeś kiedyś zwierzę, które zgubiło się lub zostało ranne w mieście?
Więcej o: