Obejrzyj operę "Goplana" bez wychodzenia z domu

"Goplanę", polski klasyk ze sceny Teatru Wielkiego, wszyscy fani opery będą mogli obejrzeć w domowym zaciszu już 3 listopada. 

"Goplana" to operowa realizacja dramatu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Na scenę Teatru Wielkiego wraca po niemal siedmiu dekadach, w reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Dzięki transmisji za pośrednictwem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej vod.teatrwielki.pl oraz na platformie theoperaplatform.eu możliwość obejrzenia widowiska będą mieli nie tylko warszawscy widzowie.

Autorem muzyki jest Władysław Żeleński, ojciec słynnego felietonisty i tłumacza Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Usłyszymy w niej rytmy polskich tańców narodowych: kujawiaka, oberka, mazurka.

Orkiestrę poprowadzi Grzegorz Nowak, dyrygent o międzynarodowej sławie, jeden z głównych dyrygentów Royal Philharmonic Orchestra. Libretto przesycone jest słowiańskim duchem: baśń rozgrywa się w świecie ludowych podań i legend.

Reżyser Janusz Wiśniewski dał się już poznać operowej widowni podczas realizacji „Manekinów” czy „Siedmiu grzechów głównych”. Wystąpi doborowa obsada: m.in. z Małgorzata Walewska, Wioletta Chodowicz, Edyta Piasecka, Katarzyna Trylnik oraz Arnold Rutkowski i Rafał Bartmiński.

To już druga opera transmitowana przez Teatr Wielki. Pierwszą, "Straszny dwór" obejrzało w internecie ponad 170 tysięcy widzów. By osiągnąć taki sukces frekwencyjny, Opera Narodowa musiałaby wystawić ten tytuł ponad 100 razy.

 

Jesteś fanem opery?