W jednym z hoteli stanęła pierwsza w Warszawie maszyna z dobrem!

W jednym z hoteli na ulicy Muranowskiej stanęła pierwsza w Warszawie maszyna z dobrem. Zamiast batoników, z automatu wyskakują Helpiki. Zyski trafią do Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Automat z dobrem przypomina typowy automat, w którym można kupić batoniki czy napoje, zamiast tego typu produktów otrzymujemy skrzata o imieniu Helpik. Pierwszy dystrybutor w Warszawie stanął w Hotelu IBIS na ul. Muranowskiej.

Skrzat HelpikSkrzat Helpik Skrzat Helpik

Skrzat Helpik został uszyty przez seniorów, podopiecznych Stowarzyszenia Aktywny Senior z Mławy. W automacie można płacić również za pomocą karty. Wyskakuje skrzat. A pieniądze idą na aktywność dla podopiecznych, wyjścia np. do teatru, do kina. Część pieniędzy zostanie również przeznaczone na nowe dystrybutory, które już wkrótce zostaną ustawione w innych warszawskich hotelach. Od 4 listopada skrzat będzie dostępny również w 71 największych marketach sieci Carrefour w Polsce. Lista sklepów będzie dostępna na stronie stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów 'AS'Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów 'AS' Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów 'AS'/ Facebook.com

Skrzat wykonany jest z polskich tkanin, gdzie każdy element jest ręcznie wycinany, zszywany na maszynach lub ręcznie i wypychany specjalnym wypełnieniem. Helpik, jak informuje stowarzyszenie, celowo nie ma oczu, ze względu na fakt, iż jest on dobrym duszkiem domu i pomaga wszystkim, nie patrząc na nic.

 

 

Więcej o: