Podczas budowy II linii metra odkryli podziemne jezioro! Czy to opóźni budowę?

Jak donosi Eska, pracownicy natrafili na terenie przyszłej stacji Księcia Janusza przy ul. Górczewskiej na Woli na jezioro. Firma Gulermak, wykonawca inwestycji, nie planuje odkrywać jeziora ani go wysuszać.

Metro Warszawskie otrzymało pod koniec września komplet pozwoleń na budowę zachodniego odcinka II linii. Podpisało też umowę z firmą, która wybuduje nowe stacje - to firma Gulermak.

Ruszyły już prace nad budową linii. W trakcie robót na wolskiej stacji Księcia Janusza odkryto coś niezwykłego - podziemne jezioro. O znalezisku doniósł serwis Eska.

Jezioro, jak twierdzi wykonawca, firma Gulermak, nie opóźni budowy metra. Firma nie ma zamiaru odkrywać jeziora ani go wysuszać. Dzięki daleko posuniętej dziś technice budowlanej, woda pozostanie tam, gdzie została odnaleziona. Jak twierdzi przedstawiciel firmy, Anna Dudkiewicz, takie niespodzianki już zdarzały się wcześniej w Warszawie

- Mamy zupełnie inną technologię niż ta z budowy pierwszej linii metra. Nie trzeba teraz wykorzystywać innych technologii odwadniających" - powiedziała serwisowi Anna Dudkiewicz z firmy Gulermak, która odpowiedzialna jest za budowę.

Więcej o: