Zakaz nauki pływania na basenie? Mieszkanka Ochoty przekonała się, że to możliwe

Kobieta, która na ochockiej pływalni OSiR chciała uczyć syna pływania usłyszała, że obowiązuje tam zakaz prowadzenia lekcji. Okazuje się, że taka zasada faktycznie widnieje w regulaminie pływalni.

O zakazie pani Aleksandra dowiedziała się od ratowniczki, która poinformowała ją o nim w nieprzyjemny sposób, krzycząc i strofując. Kobieta postanowiła zadzwonić do obsługi innych basenów i zapytać, czy taka zasada i tam obowiązuje. Okazało się, że owszem. W regulaminach basenów widnieje informacja, że zajęcia nauki i doskonalenia pływania mogą odbywać się tylko w obecności i pod nadzorem osób posiadających stosowne uprawnienia i zgodę dyrekcji danego ośrodka, ewentualnie przez dany ośrodek zatrudnione.

Sytuacja do dziś wzbudza emocje na facebook'owej grupie ochocianie. Negatywny odźwięk budzi prywatyzacja, a co za tym idzie, wysokie koszta lekcji. Internauci narzekają też na ich niski poziom. Są tacy, którzy uważają, że najzwyczajniej w świecie chodzi o konkurencję - rodzice uczący pływać własne dzieci w oczywisty sposób odbierają zarobek instruktorom. Jedna z uczestniczek internetowej dyskusji skierowała pytanie do Grzegorza Ochockiego, zastępcy burmistrza Ochoty. W odpowiedzi otrzymała oficjalne pismo, w którym czytamy: 

"Na terenie obiektu zabrania się prowadzenia działalności komercyjnej bez pisemnej zgody Dyrekcji". Jednocześnie części II regulaminu (Zasady Korzystania z Pływalni) znajduje się pkt. 7 o następującym brzmieniu: cut. "Zajęcia nauki i doskonalenia pływania mogą odbywać się tylko w obecności i pod nadzorem osób posiadających stosowne uprawnienia oraz zgodę Dyrekcji Ośrodka". Zapisy te mają na celu troskę o odpowiedni poziom merytoryczny usług świadczonych na terenie OSiR oraz wyeliminowanie problemu związanego z ewentualnymi próbami prowadzenia na terenie ośrodka "niekontrolowanej działalności komercyjnej" Nie ograniczają one jednocześnie w żadne sposób możliwości zabawy / instruktażu przy stawianiu "pierwszych kroków w wodzie" dla rodzica z własnym dzieckiem.

Jednocześnie w dokumencie podkreślone są niskie - mimo podwyżki - ceny zajęć na pływalni:

Mimo wzrostu cen organizowane na terenie OSiR Ochota zajęcia nauki i doskonalenia pływania należą do najtańszych na terenie Dzielnicy.
Czy zakaz nauki na basenie uważasz za uprawniony?