Strajk kobiet trwa. Szykuje się kolejny Czarny Protest

Poprzedni Czarny Protest okazał się wielki sukcesem. 3 października cały świat obiegły poruszające zdjęcia morza parasolek na Placu Zamkowym. Jednak kobiety nie osiadają na laurach. W związku z brakiem jednoznacznych deklaracji ze strony rządu, planują kolejne demonstracje.

Kolejne odsłony strajku będą miały miejsce 23 i 24 października. Pierwszego dnia w godzinach 15.00-17.00 odbędzie się demonstracja pod Sejmem, połączona z inauguracją ogólnopolskiej petycji do parlamentu. Od 18.00 do 22.00 w PaństwoMiasto będzie można zobaczyć film "Podziemne państwo kobiet" i wziąć udział w debacie.

Dzień później w godzinach 8.00-18.00 trwać będzie zbiórka podpisów oraz hyde park – na Patelni, pod hasłem „Przyjdź, podpisz, wykrzycz swój gniew!”. Między 12.30 a 15.30 czarne delegacje, które wystartują z Pięknej 31/37, wręczą postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w biurach partii. O 13.00 rozpocznie się konferencja episkopatu Polek na trakcie Królewskim (start spod kościoła św. Krzyża): pod kościołami odczytane zostaną listy. Między 16.00 a 17.00 na placu Defilad odczytane zostaną z kolei felietony Tadeusza Boya-Żeleńskiego z tomu „Piekło kobiet”.

Choć po pierwszej olbrzymiej mobilizacji kobiet posłowie odrzucili projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji, to niedługo później prezes Kaczyński stwierdził, iż każda ciąża, niezależnie od okoliczności, powinna kończyć się porodem. 

Czy weźmiesz udział w strajku?