Skrzydlaty mural na Żoliborzu. Twórcy zapraszają do zabawy

Żoliborz wzbogacił się o nowy mural. Wyjątkowy, bo wykonany nietypową techniką. A twórcy zachęcają do wspólnej zabawy.

Mural został wykonany w technice 3D. Inspirację stanowiły skrzydła Anioła w Tel-Awiwie, na tle których chętnie fotografują się miejscowi i turyści. Pióra warszawskich skrzydeł stanowią postaci, obiekty, symbole charakterystyczne dla stolicy i Żoliborza: syrenka, tęcza, symbol „Polski Walczącej”, budynek teatru Komedia czy Halina Jędrusik.

Pomysłodawcą tego urozmaicenia żoliborskiej przestrzeni jest Radny Dzielnicy Żoliborz i działacz inicjatywy Miasto Jest Nasze, Konrad Smoczny, realizatorką zaś: artystka Lidia „Caryca” Sapińska. Twórcy, cytując Niemena, zachęcają Warszawiaków i przyjezdnych gości do wspólnej zabawy.

Od dzisiaj, słowa Niemena, stają się spełnionym marzeniem! „Kiedyś zatrzymam czas i na skrzydłach jak ptak, będę leciał co sił, tam, gdzie moje sny i warszawskie kolorowe dni."

Na czym polega zabawa? Zróbcie sobie zdjęcie na tle skrzydeł, opublikujcie je i oznaczcie hashtagiem: #fruwampozoliborzu. Jeżeli powstanie tysiąc takich fotografii, zorganizowana zostanie multimedialna wystawa.

 

Uskrzydloną ścianę znajdziecie na budynku „Merkury” Społem przy ul. Słowackiego 16/18.