Łazienki Królewskie
W Łazienkach Królewskich będzie można zwiedzać bezpłatnie cenne zabytki i oglądać znakomite kolekcje dzieł sztuki z czasów ostatniego króla Polski Stanisława Augusta. W ramach akcji "Darmowy listopad" Muzeum zaprasza także na "Nocne zwiedzenie Pałacu na Wyspie" oraz nieszablonowe i pełne niespodzianek "Natrętne zwiedzenie Teatru Królewskiego".
Warto odwiedzić Pałac na Wyspie, który po renowacji wygląda tak, jak widział go Stanisław August. Można w nim obejrzeć Królewską Galerią Obrazów, która podobnie, jak Królewska Galeria Rzeźby, urzeczywistnia marzenia władcy o nowoczesnym muzeum publicznym, dostępnym dla zwiedzających.
Obiekty można zwiedzać w poniedziałek w godz. 11-18, zaś od wtorku do niedzieli w godz. 9-18. Bezpłatne wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub w kasach Łazienek Królewskich, gdzie dostępne są także audioprzewodniki (płatne 5 zł).
Zamek Królewski
W listopadzie na Zamku obowiązuje ustalona trasa zwiedzania: Schody Północne, Sala Rady, Sala Wielka, Wielka Antyszambra, Pokoje Matejkowskie, Galeria Królewiczowska, Pokój Marmurowy, Sala Rycerska, Sala Tronowa, Apartament Królewski (do Sali Canaletta), Schody Wielkie, Galeria Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta.
Dalej - Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Biblioteka Królewska, Schody Środkowe. Istnieje również możliwość zwiedzenia wystawy Zniszczenie i Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie.
Dla chętnych są również wystawy czasowe. "100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL" oraz wystawa "Dziedzictwo Piastów Mazowieckich" (wystawa czynna od 28 października br.).
Godziny otwarcia:
wtorek – sobota, godz. 10.00 – 16.00
niedziela, godz. 11.00 – 16.00
Ostanie wejście o godz. 15.00, kasa czynna do 15.00
W poniedziałki Zamek jest nieczynny (możliwe są tylko zajęcia edukacyjne)
W listopadowym programie Pałacu, m.in. projekt "Zobacz pałac!" – czyli weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę listopadao godz. 11, skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz.
Spacery tematyczne w ramach programu "Historia Mniej Znana": 13 listopada O łowach i 27 listopada Zwierzęta w pałacowych wnętrzach o godz. 13.
Bezpłatne bilety wstępu na samodzielne zwiedzanie pałacowych wnętrz.
"Gry i zabawy z królewskiego podwórka" – czyli warsztaty muzyczno-taneczne w dniach 11–13 listopada. Najmłodszych zapraszamy na zabawy i tańce, którym towarzyszyć będzie akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych mazowieckich kapel. Dorosłym proponujemy warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza, tańczone dawniej na wiejskich zabawach i weselach.
Poniedziałki, środy, piątki, soboty, niedziele:
9.30–16.00 (ostatnie wejście zwiedzających o godz. 15.00).
Wtorki – pałac zamknięty dla zwiedzających.