W Warszawie powstanie pierwsza w Polsce ławka dla matek karmiących: "Miasto powinno być dostosowane do naszych potrzeb"

Pierwsza ławka dla matek karmiących ma szansę powstać na Białołęce, w parku przy ul. Długorzecznej. Potrzebę zaistnienia tego typu ławek zgłosiła mieszkanka Regat.

Stowarzyszenie Moja Białołęka obwieściło dziś na swoim profilu na Facebook'u: "Pierwsza ławka dla matek karmiących ma szansę powstać na Białołęce".

Pomysł ławki to efekt warsztatów innowacji społecznych "I love Białołęka" prowadzonych przez stowarzyszenie w ramach projektu "Miasto jak My Białołęczanie". 

Podczas warsztatów zastanawiano się, jakie innowacje wprowadzić w parku przy ul. Długorzecznej, by był lepiej dostosowany do potrzeb użytkowników. Białołęckie stowarzyszenie zajmuje się podejmowaniem inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia na terenie tej dzielnicy. Kolejną taką inicjatywą będzie właśnie ławka dla matek z dziećmi, która znajduje się obecnie w fazie projektowania.

- Miasto powinno być takie jak my, dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli karmimy dzieci, powinniśmy mieć możliwość odstawienia butelki siedząc na ławce, np. jeśli chcemy wytrzeć dziecku buzię – powiedziała radna Agnieszka Borowska, którą pomysł zaciekawił.

Pierwsza na świecie ławka dla matek karmiących pojawiła się w Chorwacji, w małej miejscowości Hum na Sutli.

Czy ławka dla matek karmiących to dobry pomysł?
Więcej o: