Prokuratura chce wiedzieć, kto zorganizował Czarny Protest

Do stołecznego ratusza wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Prosi o podanie liczby zgromadzeń, które odbyły się 3 października w stolicy w ramach Czarnego Protestu. Poproszono również o dane osobowe osób, które zgłosiły wydarzenie do urzędu.

Pismo w tej sprawie trafiło wczoraj do stołecznego ratusza. Jest to efekt doniesienia Solidarności w sprawie nielegalnego wykorzystania znaku związku.

Związek złożył doniesienie w sprawie nielegalnego wykorzystania znaku "Solidarności - tłumaczy metrowarszawa.pl prokurator Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury w Gdańsku. 

Prokuratura powołała się na artykuł kodeksu prawnego nakazujący wszystkim organom związanym z Państwem udzielanie wszelkiej pomocy prokuraturze.

Nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji , aby kiedykolwiek prokuratura pytała o dane osobowe organizatorów legalnego zgromadzenia - przyznaje Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Tymczasem w odpowiedzi na doniesienie w sieci pojawiła się petycja pod hasłem: "Uprzejmie donoszę, że organizowałam/-em Czarny Protest"

Zobacz również WIDEO: 

Więcej o: