Dzień Solidarności z uchodźcami. Warszawa przyłącza się do protestu. Mnóstwo atrakcji!

Podobnie jak w ubiegłym roku, 15 października, obchodzimy Dzień Solidarności z Uchodźcami. Pod hasłem sprzeciwu wobec przemocy dyktowanej rasizmem i nienawiścią w całej Polsce organizowane będą różne wydarzenia: akcje społeczne, działania artystyczne, wykłady. W Warszawie do wydarzenia przyłączyły się najważniejsze instytucje.

Apel nawołujący do aktywnego przeciwstawiania się rasizmowi i przemocy podpisało 223 sygnatariuszy w całej Polsce, m.inCentrum Żydowskie w Oświęcimiu i Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Miesięcznik Ewangelicki. 

W ostatnich miesiącach zaatakowane zostało między innymi małżeństwo z Indii, mongolski komik, dziewczyna z Algierii, czarnoskóra warszawianka, akordeonista z romskiego teatru muzycznego, studenci z Portugalii i Turcji, syryjski barman, chilijski pianista, czarnoskóry Brytyjczyk. 

W Warszawie w wydarzeniu weźmie, m.in.:Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera, Teatr Studio, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Nowy Teatr, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Sztuki, Instytut Spraw Publicznych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

W Przemyślu czarnoskóry chłopiec bawiący się z innymi dziećmi został wulgarnie zwyzywany i wyrzucony z placu zabaw przez dorosłego białego mężczyznę.

Poza tym mieszkańcy stolicy spotkają się o godz. 16 na Placu Defilad. Manifestacji towarzyszyć będą koncerty, przemówienia, akcje artystyczne, wielokulturowa kuchnia, a także warsztaty dla dzieci.

Przeczytaj treść apelu "Polska przeciwko rasizmowi i przemocy"