Dyniowy zawrót głowy, czyli Święto Dyni na Bródnie

Wielkie święto amatorów dyni już w najbliższy weekend. Będzie ognisko, smakołyki, gry i wystawa.

Święto dyni odbędzie się w najbliższy weekend (15-16 października) pomiędzy 10.00 a 17.00 w Folwarku Bródno przy ul. Wincentego 92. Na przybyłych czekać będzie moc atrakcji. Organizatorzy zapraszają na ognisko, wymieniając smakołyki: od naleśników, przez burgery po oscypki i kartacze. Na imprezie pojawią się stoiska z rękodziełem, zabawkami, produktami eko, przetworami, miodami pitnymi.

Dzieci wezmą udział w bezpłatnych zabawach: rodzinnej grze plenerowej, zajęciach plastycznych i sportowych, zwiedzaniu zagród ze zwierzętami oraz wystawie projektów dyniowych ("Dyniowy zawrót głowy"). Będzie też oglądanie botanicznych poletek eksperymentalnych i przejażdżki na kucykach.

Organizatorzy zapraszają przedszkola i klasy I-III szkoły podstawowej do udziału w konkursie "Dyniowa Instalacja". Do 12 października na przesyłać należy zgłoszenia z prostym projektem instalacji, którą przygotuje się na miejscu z zapewnionych przez organizatorów materiałów: dyń, warzyw sezonowych (ziemniaki, marchew, buraki cukrowe, szczaw), siana, słomy i sznurków. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy folwark.brodno@gmail.com.

Na ten sam adres mogą zgłaszać się zainteresowani wystawcy, przesyłając opis asortymentu i numer kontaktowy, albo telefonicznie: 794 479 222 (pomiędzy 10.00 a 17.00).

 

Lubisz dynie?