Miła podróż to skasowany bilet i uśmiech na twarzy. Rusza Warszawska Linia Edukacyjna

Jakie są zasady kulturalnego zachowania w komunikacji publicznej? Jak udzielić pierwszej pomocy? Między innymi tego dowiedzą się uczniowie szkół podstawowych, którzy wezmą udział w akcji "Warszawska Linia Edukacyjna".

To już ósma edycja tej kampanii. Jak do tej pory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w niej udział ponad 8 tysięcy dzieci.

Nadeszło wiele listów z podziękowaniami od uczniów i nauczycieli za możliwość uczestniczenia w tramwajowych lekcjach, które poprzez swoją ciekawą formę są dobrze odbierane przez dzieci, a przez to chętnie stosowane w praktyce.

informują organizatorzy. 

Projekt edukacyjny, który startuje dziś, prowadzony będzie w każdy piątek roku szkolnego w tramwajach, zarówno nowoczesnym, jak i zabytkowym. Podczas specjalnych lekcji dzieci nauczą się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, poznają zasady bezpiecznej podróży tramwajem, dowiedzą o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów obowiązujących w komunikacji miejskiej takich jak brak ważnego biletu albo akty wandalizmu. – Pamiętaj, miła podróż to skasowany bilet i uśmiech na twarzy – przypominają organizatorzy. Uczniowie otrzymają też zestawy ratunkowe do udzielania pierwszej pomocy oraz kamizelki odblaskowe i zestawy edukacyjne.

W tym roku odbędzie się prawie 60 lekcji dla niemal 2 tysięcy uczniów.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń – należy wysyłać je na adres mailowy: wle@tw.waw.pl.

Trasa wagonu współczesnego:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – Al. Poniatowskiego- Rondo Waszyngtona – Al. Waszyngtona – Wiatraczna – powrót Al. Waszyngtona- Rondo Waszyngtona – AL. Zieleniecka

Czas przejazdu – ok. 43 min.

Trasa wagonu zabytkowego:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – Al. Poniatowskiego – AL. Zieleniecka

Czas przejazdu – ok. 25 min.

Jak oceniasz poziom uprzejmości wśród pasażerów komunikacji miejskiej?