Guział złożył wniosek w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz

Radny Piotr Guział złożył wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wniosek złożył wraz z przedstawicielami lokatorów. Wniosek o referendum złożyło również stowarzyszenie "Oburzeni".

- Złożyliśmy jako grupa co najmniej 15 obywateli miasta wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział - powiedział dziś dziennikarzom Piotr Guział. Podobnie jak stowarzyszenie Oburzeni, które wniosek złożyło przed kilkoma tygodniami, ma 60 dni na zebranie ok. 135 tys. podpisów obywateli Warszawy, którzy są wyborcami.

Guziała wspierają przedstawiciele lokatorów, m.in. Piotr Ikonowicz, który przypomniał w rozmowie z dziennikarzami, że ofiarami reprywatyzacji są sami warszawiacy, którzy w jej wyniku stracili domy. 

Jego zdaniem miasto powinno wynagrodzić im szkody. Uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w kręgu podejrzeń, jeżeli chodzi o nieprawidłowości związane z reprywatyzacją.

Guział apeluje, żeby na ulicach zwracać uwagę na wolontariuszy w żółtych koszulkach z napisem "referendum". Zaapelował również do liderów wszystkich partii i stowarzyszeń o przyłączenie się do zbiórki.

Czy jesteś za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz z powodu nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją?
Więcej o: