Pogoda nas nie rozpieszcza. Kiedy w końcu przestanie padać?

Po pięknym wrześniu, nadszedł na razie niezbyt piękny październik. Pada praktycznie nieustannie od kilku dni. Kiedy w końcu przestanie?

Nad Polską nadal zalegają liczne strefy opadowe, co jest spowodowane przyblokowaniem wydajnego opadowo niżu nad naszą częścią Europy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wciąż utrzymuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Oznacza to "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia".

Jak informuje Krzysiek Piaseckie z "Pogoda w stolicy i okolicy" padać będzie jeszcze w czwartek przed południem. - Będzie deszczowo, pochmurno i chłodno - zaledwie 5-7 stopni Celsjusza - mówi.

Za to po południu przewiduje zanik opadów. - Pojawią się nawet rozpogodzenia i można liczyć na chwile przejaśnień - mówi.

Osłabnie także wiatr i nie będzie tak obniżać temperatury odczuwalnej. - Wzrośnie także nieco temperatura na standardowych 2 metrach - maksymalnie będzie do 10 stopni - dodaje.

W piątek ma być pogodniej, choć możliwe są jeszcze przelotne opady. Temperatura ma się utrzymać na poziomie 10, 11 stopni Celsjusza. W sobotę i w niedzielę możliwe przejaśnienia, ale raczej pochmurno z przelotnymi deszczowymi opadami. Jesień w pełni!

Twoja ulubiona pora roku?
Więcej o: