Zapytaj wróżkę o przyszłość Polski. Kongres Wróżek już w piątek

W piątek między 20 a 22 na Placu Defilad w ramach festiwalu Zgromadzenia odbędzie się Kongres Wróżek. Przez dwie godziny, siedemzawodowych wróżek i wróżbitów będzie wieszczyć przyszłość Polski.

Od 7 do 9 października na Placu Defilad odbywać się będzie festiwal Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty.  Tematem festiwalu jest społeczny wymiar sztuki oraz
potencjał prowokowania zmian poprzez działania artystyczne. Na placu Defilad będzie można wziąć udział w warsztatach stolarskich dla kobiet i nie tylko, posłuchać improwizowanych koncertów, obejrzeć wystawy, zaproponować swoje poprawki do Konstytucji podczas Parlamentu Zwykłych Ludzi, spotkać się i podyskutować z osobami zarówno myślącymi podobnie do nas, jak i kompletnie od nas odmiennie. 

A także - poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania. W ramach festiwalu w piątek między 20 a 22 odbędzie się bowiem Kongres Wróżek. Przez dwie godziny, siedem
zawodowych wróżek i wróżbitów będzie wieszczyć przyszłość Polski.

- Do kongresu zwykli ludzie mogą kierować pytania, a wróżki będą obradować, dyskutować i odpowiadać. Wsłuchujemy się w dyskursy irracjonalne, które - choć na co dzień żywe i obecne wśród ludzi - w dyskursie publicznym są ukryte i wyparte. Szukamy odpowiedzi na racjonalne pytania w podświadomości i w z pozoru nieracjonalnych obszarach ludzkiej duszy i umysłu - piszą organizatorzy.

Na Kongresie obecnych będzie aż siedem wróżek i wróżów: Izabela Dajwłowska-Przewłocka, Miłosława Krogulska, Izabela Konkiel-Podlaska, Wojciech Jóźwiak, Marek Taran, Elżbieta Nowalska, Sylwester Chordecki oraz Joanna Stawińska. 

Istotnym punktem programu festiwalu jest również maraton teatralny mickiewiczowskich „Dziadów”. W sobotę 8 października Michał Zadara wspólnie z zespołem aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu wystawią „Dziady bez skrótów”. Po raz pierwszy i jedyny w Warszawie, po raz czwarty w ogóle. Czternastogodzinny spektakl rozpocznie się w południe na dużej scenie Teatru Dramatycznego, a zakończy o godzinie 2 nad ranem w niedzielę. Zadara przenosi na scenę mickiewiczowskie „Dziady” bez cięć, szuka w nich jednak kontekstów jak najbardziej współczesnych.

Czy kiedykolwiek sprawdziło się coś, co przepowiedziała Ci wróżka?
Więcej o: