Warszawa pokonała 1500 miast! "Warszawiacy przejechali pół miliona kilometrów"

Warszawa wygrała w rywalizacji o nowe stojaki rowerowe. Pokonała 1500 miast Polski. Pół miliona kilometrów, czyli ponad 11 razy wokół Ziemi - tyle przejechali warszawiacy w kampanii społecznej ?Kręć Kilometry? Fundacji Allegro All For Planet.

Właśnie zakończyła się jej 5. edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet, w której ponad 1500 miast walczyło o stojaki rowerowe. W tym roku rywalizację wygrała Warszawa, ale nowe parkingi pojawią się łącznie w 20 miastach w całej Polsce.

W ciągu 5 miesięcy – od początku maja do końca września – Warszawa przejechała aż 466 183 kilometrów. A to oznacza, że Warszawiacy pokonywali na rowerze ponad 3 tysiące kilometrów dziennie! Ich zaangażowanie w akcję zaowocowało rekordowym wynikiem – tylu kilometrów nie udało się przejechać w pięcioletniej historii kampanii żadnemu innemu miastu.

Warszawa stojaki roweroweWarszawa stojaki rowerowe materiały prasowe

20 zwycięskich miast otrzyma stojaki rowerowe, których celem jest poprawienie stanu infrastruktury rowerowej i zwiększenie komfortu jazdy rowerzystów. - Dotychczas, w wyniku czterech poprzednich edycji, na ulicach polskich miast stanęło ich już ponad 1000. – informują organizatorzy kampanii.

Oprócz Warszawy nowe stojaki staną w tym roku m. in. w Poznaniu, Pabianicach, Grudziądzu, Łodzi i w Koszalinie.

Stan infrastruktury rowerowej w Warszawie jest bardzo dobry. Zgadzasz się?
Więcej o: