Uwaga! Silny wiatr we wtorek! A w środę - nagła zmiana pogody

We wtorek, jak donosi nasz ekspert od pogody, Krzysiek Piasecki, będzie silnie wiało. Najsilniejsze porywy - w południe. W środę, jak zapowiada, późna jesień w pełni. Temperatura spadnie nawet do 6 stopni Celsjusza.

Do Warszawy dotarła w poniedziałek strefa opadów deszczu i mżawki. - Opady nasiliły się, natężenie osiąga 6-8 mm/h - donosi Krzysiek Piasecki, autor fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy". - W nocy opady nadal były umiarkowane i dość intensywne, do 10-20 mm. A we wtorek przywitał nas silny wiatr.

- Od rana będzie umiarkowany i dość silny, do 50-65 km/h, najsilniejszy około południa. Co ważne, będzie jednak pogodnie, być może przejściowo wręcz bezchmurnie. Temperatura - bez rewelacji, maksymalnie do 12-13 stopni. Ciśnienie już teraz rośnie i będzie wzrastać aż do jutra wieczorem, do 1025 hPa - donosi Piasecki.

W środę nagła zmiana pogody. Czyli - późna jesień w pełni. - Ciśnienie poleci w dół (-15 hPa w 18 h). Nadal pozostanie z nami silniejszy, północny wiatr do 50-60km/h. Do tego powrócą opady deszczu, chwilami intensywne. I co najważniejsze - zrobi się jeszcze zimniej - w dzień zaledwie 6-8 stopni - informuje Piasecki.

Więcej o: