Kongres Kultury 2016. Zostań wolontariuszem i poznaj wybitnych artystów

Chcesz zdobyć doświadczenie i poznać ludzi kultury z całej Polski? Zapisz się na wolontariat. Już za kilka dni rozpocznie się Kongres Kultury.

Kongres zwołują artyści, twórcy, kuratorzy, producenci i animatorzy kultury, wydawcy, dziennikarze,naukowcy, społecznicy i uczestnicy kultury. Będzie to czwarty kongres w historii Polski: pierwszy odbył się - w 1981 roku, przerwany wprowadzeniem stanu wojennego, drugi u progu nowego milenium - w 2000 roku, trzeci - podsumowujący 20. lat polskiej wolności - w 2009 roku. Wśród inicjatorów tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się od 7 do 9 października w Pałacu Kultury i Nauki, znaleźli się m.in. Agnieszka HollandKrystian Lupa, Grzegorz Jarzyna, Krzysztof Warlikowski, Maja Kleczewska i Paweł Łysak, Katarzyna Kozyra i Mirosław Bałka, Andrzej Stasiuk, Jacek Dehnel oraz profesorowie Maria Poprzęcka, Andrzej Mencwel i Przemysław Czapliński

Do obowiązków wolontariuszy kongresu będzie m.in. obsługa recepcji (wydawanie programów, sprawdzanie list i rejestracja nowych uczestników), udzielanie informacji uczestnikom (kierowanie do sal, informacje o przebiegu kongresu, ważnych punktach w programie), opieka nad stolikami tematycznymi (sprawdzanie list zapisanych uczestników, przekazywanie informacji od organizatora panelistom, kontrola czasu trwania debat i przerw technicznych), pomoc pracownikom technicznymdokumentacja fotograficznaobsługa mediów społecznościowych i informacje dla prasy oraz opieka nad zaproszonymi gośćmi "VIP".

Przed wydarzeniem, 4 i 5 października o godz. 18 (termin do wyboru), w Teatrze Powszechnym odbędzie spotkanie organizacyjne. Zgłoszenia: poprzez wypełnienie formularza, koordynator: Kasia Sztarbała, e-mail: kasztar@gmail.com. 

W ramach wydarzenia do galerii multimedialnej na stacji warszawskiego metra „Świętokrzyska” pojawi się praca Krzysztofa Wodiczki pt „Goście”.