Potężne utrudnienia dla wyjeżdżających z Warszawy. Protest zablokuje dwie ważne drogi

Osoby planujące weekend poza Warszawą, albo po prostu poza stolicą mieszkające, muszą dziś liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na drogach wylotowych. Przyczyną jest protest dotyczący trasy przebiegania linii wysokiego napięcia.

To już kolejny tego typu protest mieszkańców kilku mazowieckich gmin. Tym razem demonstranci dziś w godzinach szczytu, od godziny 15.00 do 19.00 zablokują ruch w miejscowości Oddział, na trasie katowickiej, zaś pomiędzy 14.00 a 19.00 na trasie krakowskiej w gminie Tarczyn, w rejonie Zespołu Szkół w Pamiątce. Uczestnicy w ramach protestu chodzić będą w tę i z powrotem po przejściu dla pieszych, utrudniając ruch.

- Bądźmy znów razem. Nie dla linii 400 Kv nad głowami mieszkańców! Przyprowadźcie rodzinę, znajomych i sąsiadów – nawołują organizatorzy. Ich zdaniem budowa linii będzie miała negatywny wpływ na jakość wody i upraw.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Piasecznie sugerują kierowcom wybieranie dróg alternatywnych:

Sugerowany objazd w kierunku Krakowa do kierowców pojazdów osobowych: w miejscowości Rembertów z DK-7 skręt w lewo w ul. Główną, nastepnie ul. Główną przejazd w ul. Leśną, z ul. Leśnej w prawo w ul. Pawłowicką, z ul. Pawłowickiej w lewo w ul. Ogrodową (m. Kopana), z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Graniczną (m.Kopana), z ul. Granicznej w lewo w Al.Krakowską (m. Pawłowice-Kopana).

Sugerowany objazd w kierunku Warszawy do kierowców pojazdów osobowych: z Al.Krakowskiej DK-7 skręt w prawo w ul. Graniczną (m. Pawłowice-Kopana), z ul. Granicznej w lewo w ul. Ogrodową (m.Kopana), z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Pawłowicką (m.Kopana), z ul. Pawłowickiej w lewo w ul.Leśną, nastepnie ul. Leśną przejazd w ul. Główną, w m. Rembertów z ul. Głównej w prawo na DK-7.

 

Czy uważasz, że blokowanie dróg to dobra forma protestu?
Więcej o: