Happening "Adoptuj pszczołę". Instalacja na Trasie Łazienkowskiej

"Adoptuj pszczołę" to prowadzona od trzech lat ogólnopolska akcja społeczna Greenpeace. Akcja ma zwrócić uwagę na gorący problem zmniejszania się populacji pszczół. Pomysłodawcy zachęcają do "adopcji" pracowitych owadów i organizują happeningi w całej Polsce.

Słynne wrocławskie krasnale zyskały ostatnio symboliczne czarno-żółte szaliki, teraz wolontariusze zorganizowali kolejny happening. W Warszawie zawisła właśnie instalacja - wstęga nad Trasą Łazienkowską przy Placu Na Rozdrożu. Rzucająca się w oczy ogromna szarfa w pszczelich kolorach, zwraca uwagę zarówno kierowców jak i przechodniów. Organizatorzy w ten sposób starają się zachęcić warszawiaków do udziału w kampanii  "Adoptuj Pszczołę" .

pszczołapszczoła źródło: Facebook-Greenpeace Polska źródło: Facebook-Greenpeace Polska

Akcja prowadzona jest od trzech lat i pod względem liczby uczestników jest obecnie największym tego typu projektem crowdfundingowym w Polsce. Tegoroczna edycja "ma na celu wzmocnić działania służące rozwojowi rolnictwa wolnego od niebezpiecznych dla pszczół pestycydów oraz kontynuować badania naukowe nad owadami zapylającymi". Pomysłodawcy obrali sobie za cel adopcję 100 000 pszczół, co już w połowie zostało zrealizowane. Dla kupujących przewidziane są specjalne zestawy takie jak "Pakiet Pszczelego Bohatera". Do akcji może przyłączyć się każdy, komu nie jest obojętny los pracowitych owadów.

Więcej o: