Ostatni piątek miesiąca! Pożegnalny przejazd z "Nocną Masą Krytyczną"

Jak co roku, w każdy ostatni piątek miesiąca, ulicami Warszawy przejedzie Masa Krytyczna. To już ostatni taki przejazd organizowany w starej formule. Pomysłodawcy rajdu od 2002 r. promują rower jako środek codziennego transportu. Po licznych sukcesach, Masa Krytyczna postanowiła zmienić formułę i zacieśnić współpracę z miastem. W ostatni piątek miesiąca zorganizowany zostanie, pożegnalny przejazd ulicami stolicy.

Warszawska Masa Krytyczna to rajd rowerzystów, którym od początku zależało na stworzeniu w Warszawie bezpiecznej i przyjaznej infrastruktury. Dzięki inicjatywie organizatorów w stolicy powstało wiele sieci tras i ścieżek rowerowych, wydano dokument "Standardy Rowerowe", którego zadaniem jest zapewnienie jakość nowych tras, a także uruchomiony został system wypożyczania rowerów publicznych (Veturilo). Organizatorzy od początku zapewniali, że rajdy będą się odbywać "dopóki codzienna jazda rowerem po Warszawie nie będzie przyjemna i bezpieczna."

Większość założeń i postulatów została spełniona, dlatego pomysłodawcy zdecydowali się na zmianę formuły i przygotowanie ostatniego już, pożegnalnego rajdu. Wrześniowa Masa Krytyczna rusza w piątek o godz. 18 z Placu Zamkowego.

Przewidywana trasa rajdu:

Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Waszyngtona, Francuska, Walecznych Saska, Waszyngtona, Al. Zieleniecka, Targowa, pl.Wileński, Al. Solidarności, Szwedzka, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo Babki Radosława, JPII, al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego, Broniewskiego, JPII, rondo Babki Radosława, Okopowa, Kercelak,al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.

mapamapa źródło: www.masa.waw.pl źródło: www.masa.waw.pl

Aby wziąć udział w rajdzie, potrzebujesz jedynie sprawnego roweru, odrobiny chęci i czasu. Organizatorzy zachęcają do założenia różnego rodzaju odblasków.

Kiedy? 30. 09.2016 r.

Gdzie? zbiórka, Plac Zamkowy

Dystans? Ok. 26 km

Start: godz. 18

Więcej o: