Bohaterami prezentacji są ludzie, którzy po opuszczeniu własnego kraju są „wiecznymi gośćmi”, „obcymi”, „innymi”. Projekcja pokazuje to, co dzieje się za iluzją okien - sceny przedstawiające imigrantów wykonujących różne czynności, myjących okna, sprzątających, chwilami odpoczywających, rozmawiających ze sobą, cieszących się chwilą, wymieniających uwagi na temat trudnej sytuacji egzystencjalnej, niemożności dostania pracy, kłopotów z legalizacją pobytu. W realizacji projektu „Goście”, wzięli udział imigranci przebywający w Polsce i we Włoszech, pochodzący z różnych regionów świata: z Czeczenii, Ukrainy, Wietnamu, Rumunii, Sri Lanki, Libii, Bangladeszu, Pakistanu, Maroka.
W Warszawie żyje wielu obcokrajowców, którzy zasługują na to, by być potraktowani jak goście. To wyzwanie wymaga od nas wrażliwości, solidarności i dostrzeżenia, że nie jesteśmy tu sami. Dzieło Krzysztofa Wodiczki o tym przypomina i jest ważnym głosem w debacie dotyczącej tych kwestii, dlatego bardzo się cieszę, że możemy pokazać je w Warszawie - mówi Tomasz Thun-Janowski, dyrektor biura kultury m.st. Warszawy.
Projekcja w warszawskim metrze towarzyszy dwóm kulturalnym wydarzeniom: Kongresowi Kultury 2016 i festiwalowi „Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty”.