Bicie rekordu Guinnessa? Tylko w ważnej sprawie! Rusza akcja samobadania piersi

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) zaprasza do bicia rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi. Akcja odbędzie się pod hasłem ?Dotykam=Wygrywam!? i ma zachęcić Polki do badań profilaktycznych.

W Polsce każdego roku 17 tysięcy kobiet słyszy diagnozę: rak piersi. Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny podkreśla, że przed chorobą można się bronić. Wczesna diagnostyka pozwala uniknąć powikłań i przerzutów, co z kolei daje szanse na całkowite wyleczenie. W ramach promocji badań profilaktycznych, już 1 października na Błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się ogólnopolskie bicie rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi. Bicie Rekordu Guinnessa będzie mieć miejsce podczas Narodowego Dnia Sportu i odbędzie się w specjalnie przygotowanej strefie zdrowia, gdzie znajdziecie m.in.:

- bezpłatne konsultacje zdrowotne z lekarzami

- konsultacje brafitterek marki Panache

- dwa mobilne gabinety do badania usg piersi

- naukę samobadania piersi dla kobiet

- naukę badania piersi dla mężczyzn w ramach akcji Fundacji Onkocafe "BreastFit"

- konsultacyje na temat profilaktyki oraz czujności onkologicznej, które poprowadzi Stowarzyszenie Niebieski Motyl.

Organizatorzy zachęcają także do wzięcia  udziału w akcji re(CYC)lingu, w ramach której "marka Panache daje wszystkim kobietom wyjątkową możliwość pozbycia się starych, źle dopasowanych biustonoszy, których noszenie może zaszkodzić zdrowiu piersi. Zostaną one przekazane do re(CYC)lingu, a uzyskane z nich środki wesprą działania stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik marka podaruje kupony o wartości 20zł na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza.". Organizatorzy zapraszają także do strefy Podziel się Kilometrem, która przekaże 10 zł za każdy przebyty kilometr na organizację badań profilaktycznych.

Zawalcz o swoje zdrowie i weź udział w akcji!

Kiedy? 01 10 2016 r.

Gdzie? Błonia Stadionu Narodowego Warszawa

Start: godz.12:00 (zbiórka uczestników godz. 13:15, bicie rekordu godz. 14:00)

Więcej o: