Dzień otwarty w schronisku "Na Paluchu". Będą porady behawiorysty i zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych

Schronisko "Na Paluchu" znane jest z licznych akcji promujących adopcję zwierzaków z przytułków. W pomoc czworonogom często angażują się gwiazdy, zwracając w ten sposób uwagę na problem bezdomnych zwierząt. Tym razem schronisko postawiło na promocję wolontariatu i całego obiektu, organizując dzień otwarty "Na Paluchu".

Warszawskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt istnieje od  1953r. i było pierwszym tego typu obiektem w stolicy. Od tamtego czasu schronisko przeszło wiele zmian, ale pierwotna  idea pomagania czworonogom wciąż pozostaje niezmienna. Placówka bierze udział w licznych akcjach promujących adopcje bezdomnych zwierząt, czego efektem jest m.in. dzień otwarty w schronisku, który odbędzie się w sobotę 1 października. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których są m.in:

-wycieczki z przewodnikiem po schronisku, w tym odwiedzenie miejsc na co dzień niedostępnych dla gości (start godz. 12.00, kolejne wycieczki co 15 min.)

-porady behawiorystyczne (w godz. 12.00 - 13.30 oraz 14.30 - 16.00)

-spacer z VIPsiakiem

-rozmowy z lekarzami, wolontariuszami, opiekunami zwierząt, pracownikami Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt ( w ramach uruchomienia punktu informacyjnego).

plakat schroniskoplakat schronisko źródło: Facebook- Schronisko na Paluchu źródło: Facebook- Schronisko na Paluchu

Pracownicy schroniska będą promować wolontariat i działania pomocnicze w placówce, a także gwarantują wsparcie przy wyborze psa lub kota. W ofercie przewidziane są również spotkania z ekipą Eko patrolu SM, którzy zdradzą tajniki ich pracy. Na stoisku Canifel każdy odwiedzający będzie mógł zakupić adresatkę dla własnego pupila, a dla psów adoptowanych z "Palucha" przewidziany jest specjalny rabat .

Kiedy? 1.10.2016r.

Gdzie? Schronisko Na Paluchu ul. Paluch 2 (przy ul. Na Skraju) 02-147 Warszawa

Start: godz. 12.00

Więcej o: