Darmowy czip dla każdego warszawskiego psa i kota!

To już kolejna edycja akcji czipowania czworonogów. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Warszawy. Jak co roku władze stolicy sfinansują czipowanie w kilkudziesięciu lecznicach na terenie całego miasta.

To świetna wiadomość dla wszystkich  posiadaczy czworonogów. W końcu zaczipowany czworonóg to bezpieczny czworonóg! Akcja prowadzona przez Biuro Ochrony Środowiska w znacznym stopniu przyczyniła się do zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt w stolicy. Od tej chwili każdy "obdarzony" nadajnikiem zwierzak, nie ma prawa zgubić się w wielkim mieście. Akcja jest wielkim sukcesem władz, bo od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w zeszłym roku warszawiacy sprezentowali swoim podopiecznym 6,5 tys. czipów, a od początku akcji rozpoczętej w 2007 r.  ponad 8,3 tys. Co ważne, elektroniczne oznakowanie jest niezbędne, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej. Akcja ma potrwać do 15 grudnia, lub do wyczerpania środków finansowych.

Aby wziąć udział w akcji, należy spełnić kilka warunków:

-wypełnić wniosek  w dwóch egzemplarzach o wykonanie elektronicznego oznakowania psa/kota. Formularze dostępne są w zakładach leczniczych,

-Okazanie dowodu tożsamości,

-Okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia,

-Ukończone przez zwierzę 12 tygodni życia

-Dodatkowo w przypadku psów - okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po zabiegu każdy właściciel otrzymuje podpisany przez lekarza jeden egzemplarz wniosku, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal w ciągu 14 dni. Do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec Warszawy, bez względu na dzielnicę zamieszkania.

Więcej o: