Szybkie randki, e-bankowość i warsztaty qigongu. Tydzień atrakcji dla warszawskich Seniorów

Wielkie Święto Seniorów, czyli Warszawski Tydzień Seniora, startuje już w najbliższy poniedziałek (26 września). Potrwa do 2 października. Jakie atrakcje czekają na starszych mieszkańców stolicy?

Otóż Seniorzy i Seniorki będą mogli wybierać spośród 130 wydarzeń . Będą wycieczki, wykłady, koncerty, aqua aerobik, gimnastyka chińska, jak również bezpłatne badania.

To już trzeci raz, kiedy Warszawa świętuje Międzynarodowy Dzień Osób Starszych . Z tej okazji instytucje kultury, ośrodki sportu i rekreacji oraz podmioty prywatne i organizacje pozarządowe przygotowały dla seniorów specjalną ofertę.

Warszawiacy zainteresowani historią swego miasta będą mogli uczestniczyć w wycieczkach i spacerach tematycznych z przewodnikiem m.in. po Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, poznać czar dawnych kawiarń, czy też Kolejowe Odolany podczas spaceru po terenach dawnej kolei warszawsko-wiedeńskiej.

Bezpłatne zwiedzanie zaproponuje Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Biblioteka Uniwersytecka, Centrum Nauki Kopernik, czy - na co dzień niedostępne - Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

We "Wzorcowym Mieszkaniu Seniora" na Bielanach będzie można obejrzeć możliwości oferowane przez projektantów i producentów wyposażenia ułatwiającego pozostanie jak najdłużej aktywnym i niezależnym w swym mieszkaniu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pałac Kultury w wybrane dni zaprosi na Taras Widokowy, a warszawskie kina i teatry uczestniczące w inicjatywie zaproponują specjalne ceny biletów.

Także fani sportu znajdą coś dla siebie, chociażby tak ostatnio popularne zajęcia z nordic walkingu, czy też aqua aerobicu. Muzeum Narodowe zaproponuje uczestnictwo w warsztatach qigongu - prozdrowotnej gimnastyki chińskiej.

Przez cały tydzień w wybranych miejscach będzie można bezpłatnie się zbadać - sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej, glukozy, zmierzyć ciśnienie, skontrolować słuch.

Uczestnicy Tygodnia będą też mogli przebierać w bogatej gamie warsztatów: od żywienia, przez e-bankowość, po językowe czy decoupage. AiOLI inspired by MINI przy placu Konstytucji 5 zorganizuje dla singli tzw. "szybkie" randki i dancing międzypokoleniowy.

Wydarzenie tradycyjnie zwieńczy piknik w Ogrodzie Saskim.

To tylko niewielka część planowanych atrakcji. Szczegółowy program można pobrać ze strony Warszawy Przyjaznej Seniorom .

Dodajmy, że w minionym roku w Warszawie mieszkało 463,3 tysiąca osób powyżej 60 roku życia, co stanowi 26% ogółu mieszkańców.

Więcej o: