Wgraj e-hologram, uniknij kary. Został już tylko tydzień!

Już tylko tydzień został wszystkim posiadaczom Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka na wgranie hologramu na kartę. Termin upływa 30 września.

1 października holograficzne naklejki stracą ważność . Do uzyskania zniżki konieczne będzie zakodowanie informacji na karcie. Nie jest to skomplikowana czynność. Można to zrobić w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM, Wydziale Obsługi Mieszkańców w dzielnicy albo w biletomacie.

Ażeby wgrać e-hologram w biletomacie, należy znaleźć urządzenie wyposażone w czytnik kart. Po jej umieszczeniu na czytniku, na ekranie pojawi się menu z taką właśnie możliwością. Wystarczy, że pasażer potwierdzi, iż wciąż ma prawo do zniżek, czyli rozlicza PIT w Warszawie.

 

Osoby, które po raz pierwszy chciałyby wyrobić Kartę Warszawiaka, muszą pamiętać o zabraniu dowodu osobistego oraz jednego z 3 dokumentów: pierwszej strony złożonego PIT-u za 2015 rok ze stemplem warszawskiego urzędu skarbowego poświadczającej rozliczenie podatku, albo urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO, ewentualnie zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2015 roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wychodząc naprzeciw tym, którzy z aktualizacją czekają do ostatniej chwili, ZTM otworzy POP-y w najbliższą niedzielę, w godzinach 10.00-17.00 (na stacjach Centrum, Młociny, Służew, Dworzec Wileński).

Nie narażajcie się na karę i wgrajcie e-hologram już dziś!

Więcej o: