Rembertów ponownie "wygrywa" antyranking dzielnic Warszawy

To już siódmy taki niechlubny ranking opublikowany przez agencję nieruchomości Metrohouse. Ranking odpowiada na pytania, która z dzielnic jest najczęściej odrzucana na wstępnym etapie poszukiwania mieszkania oraz gdzie statystycznie najchętniej dochodzi do transakcji.

Ranking tworzony jest na podstawie ankiet wypełnianych przez agentów Metrohouse, działających na stołecznym rynku nieruchomości. Ankietowani wskazują w nich rejony Warszawy, z których nie życzą sobie otrzymywać ofert sprzedaży mieszkania.

Rembertów prowadzi w rankingu już po raz drugi, z wynikiem 77% negatywnych wskazań (o 16% "lepiej" niż w zeszłym roku). W świadomości nabywców dzielnica uchodzi za sypialnię Warszawy, rejon umiejscowiony daleko od Centrum oraz taki, w którym rozwija się głównie budownictwo jednorodzinne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na drugim miejscu plasują się ex aequo Białołęka i Wesoła , zgarniając po 59% wskazań. W przypadku Białołęki w komentarzach powtarza się opinia o jej negatywnej lokalizacji. Zaraz za nimi znajdują się Ursus (48%) i Wawer (41%). Na tym tle nieźle prezentuje się Praga Północ , która uzyskała raptem 26% wskazań.

Żadnego negatywnego wskazania nie otrzymały natomiast Mokotów, Ochota, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola i Żoliborz - tu kupuje się mieszkania najchętniej.

Więcej o: