Radny PiSu został nowym prezesem Cenrex-u, spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej

"Radny z Grochowa" - tak o sobie mówi Marek Borkowski, który objął właśnie stanowisko prezesa Cenrexu, spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej nadzorowanej przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kim jest nowy Marek Borkowski? Absolwentem wydziału dziennikarstwa i nauk politycznych UW oraz wydziału prawa WSZiP. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu zarządzania projektami na SGH, Studium Bezpieczeństwa Narodowego oraz kurs Praw i Wolności Człowieka organizowany przez Fundację Helsińską. Przez kilka lat pracował jako nauczyciel akademicki. Jak informuje na swojej stronie obecnie zajmuje się pozyskiwaniem funduszy europejskich, głównie dla szkół wyższych i jednostek naukowo badawczych. Zaś sam o sobie mówi: radny z Grochowa . - Urodziłem się na Pradze, a wychowałem i mieszkam do dziś na Grochowie. Znam tu każdy zakątek i wiem, co należy zrobić, by mieszkańcom żyło się tu lepiej - mówi o sobie.

Co jeszcze wiadomo o nowym prezesie Centrex-u? Że jest konserwatystą , interesuje się historią (szczególnie warszawskiej Pragi), a w wolnej chwili biega , uprawia judo , gra w rugby i odwiedza siłownię . Mówi też wprost o swoich zaletach. Są nimi: konsekwencja i profesjonalizm . Natomiast do swoich wad może zaliczyć ... perfekcyjność.

Brałem wziął udział w biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Parku Skaryszewskim. Uczestników po biegu dekorował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.Brałem wziął udział w biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Parku Skaryszewskim. Uczestników po biegu dekorował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. FB/Marek Piotr Borkowski, Radny z Grochowa FB/Marek Piotr Borkowski, Radny z Grochowa

Borkowski od trzech kadencji jest radnym dzielnicy Praga Południe . Dwa lata temu w ramach budżetu partycypacyjnego zaproponował dzielnicowych oddziałów obrony. Jej uczestnicy, czyli mieszkańcy mieliby przejść szkolenie m.in. z strzelania z broni ostrej i pierwszej pomocy.

To nie jedyne zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Odwołany został również zarząd Cenzinu. Nowym prezesem został Sebastian Meitz, natomiast funkcję wiceprezesa zarządu obejmie Wojciech Tyl.

Więcej o: