#Czarnyprotest: ubierz się na czarno i przed Sejmem wyraź sprzeciw wobec zmian w przepisach aborcyjnych

Sejm zajmie się dzisiaj dwoma obywatelskimi projektami zmian w przepisach dotyczących aborcji. O godz. 17 odbędzie się protest pod Sejmem. W ramach sprzeciwu zaostrzających ustawę organizatorzy namawiają protestujących do ubrania się na czarno.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W środę rozpoczęło się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajęli się projektem ustawy, zgodnie z którym kobiety za przerwanie ciąży mają być karane. Jednocześnie przy Wiejskiej odbywają się także prace nad zmianą ustawy o leczeniu niepłodności. Projekt ten w praktyce uniemożliwi procedurę in vitro w Polsce.

- To okrutne i nieludzkie prawo będzie zagrażało każdej z nas. Nie chcemy żyć w kraju, w którym przy łóżku ciężarnej kobiety czuwa policjant i prokurator, gdzie każde poronienie kończy się śledztwem, gdzie zgwałcone dziewczynki zmuszane są do rodzenia dzieci swoich gwałcicieli - tłumaczą organizatorzy Czarnego Protestu, inicjatorem wydarzenia jest partia Razem.

W środę i czwartek #CzarnyProtest obiegł internet. Tysiące osób umieszczało w mediach społecznościowych zdjęcia w czarnych ubraniach i z hashtagiem czarnyprotest.

Więcej o: