Rozpoczyna się sezon na grypę i bezpłatne szczepienia. Jednak nie każdy może wziąć udział w akcji

Warszawa rozpoczyna akcję sezonowych szczepień przeciwko grypie. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kto może wziąć udział w akcji? Mieszkańcy z grup szczególnego ryzyka: seniorzy powyżej 65. roku życia , osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach oraz podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego .

Ratusz oblicza, że zaszczepi się ponad 60 tys. seniorów . Na ten cel miasto przeznaczony 2 mln 38 tys. zł. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Dodatkowo w placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień skorzysta ponad 600 osób, za ponad 20 tys. zł - wylicza miasto.

Ponadto urzędnicy wyliczyli, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 bezdomnych osób.

Okazuje się, że grypa to bardzo niebezpieczna choroba. Jak podaje Rynek Zdrowia według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w sezonie grypowym 2015/2016 w Polsce było ponad 4 mln zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na tę infekcję. Ponad 16,1 tys. osób wymagało z tego powodu hospitalizacji, a 140 chorych zmarło.

Więcej o: