Kawa i herbata za darmo. Dla wszystkich, którzy obchodzą Dzień bez Samochodu

Zarząd Dróg Miejskich przygotował niespodziankę z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Piesi i rowerzyści - wszyscy ci, którzy dziś nie wybiorą samochodu jako środka transportu, mogą przyjść na kawę lub herbatę serwowaną z kawiarni rowerowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzimy co roku 22 września . Wydarzenie zostało ustanowione szesnaście lat temu z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym dniu kierowcy są zachęcani są do korzystania z rowerów oraz darmowej komunikacji. Z tej okazji Warszawa przygotowała również inne atrakcje. Jeździmy za darmo nie tylko autobusami, tramwajami i metrem, ale też SKM, KM i WKD (na obszarze "Wspólnego biletu ZTM-WKD-KM").

Dzisiaj można wypić ją w pięciu lokalizacjach w Warszawie: przy rondzie ONZ, na pl. Wilsona, przy Dworcu Wileńskim, przy rondzie Żaba i przy skrzyżowaniu Prymasa/Wolska w godz. 7-10 i 16-18. Aby zgłosić się po bezpłatną kawę, wystarczy odnaleźć stoisko i podać hasło "Dzień bez samochodu".

Z okazji światowego Dnia Bez Samochodu strażnicy miejscy rozdadzą też ponad 700 lampki do rowerów. Więcej o akcji:  Bezpieczny rowerzysta to widoczny rowerzysta. Straż miejska rozda rowerowe zestawy oświetleniowe

Więcej o: