Bezpieczny rowerzysta to widoczny rowerzysta. Straż miejska rozda rowerowe zestawy oświetleniowe

Dobra wiadomość dla wszystkich rowerzystów, a zwłaszcza tych, którzy nie są zaopatrzeni w niezbędne światełka. Z okazji światowego Dnia Bez Samochodu strażnicy miejscy 22 września rozdadzą ponad 700 zestawów oświetleniowych ufundowanych przez Zarząd Dróg Miejskich.

Założenie jest takie, by z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu zadbać o bezpieczeństwo tych, którzy poruszają się po mieście pojazdem będącym świetną dla aut alternatywą. Akcja ma również na celu przypomnienie cyklistom, że jako użytkownicy drogi muszą pamiętać o właściwym wyposażeniu roweru . Czyli między innymi o prawidłowym - przednim i tylnym - oświetleniu go. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy dni robią się coraz krótsze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Straż Miejska  przypomina , że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, rower musi być wyposażony w : - z przodu - jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej - z tyłu - jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - sprawny hamulec oraz dzwonek bądź inny sygnał ostrzegawczy.

Więcej o: