I ty możesz poczuć się jak Harry Potter albo Hermiona Granger. Warszawska drużyna quidditcha ogłasza nabór

Pamiętacie z lektury książek, ewentualnie seansów filmowych o przygodach Harry'ego Pottera, rozgrywki w quidditcha? To fikcyjny sportowy pojedynek, którego zasady opracowała Joanne K. Rowling. Od niemal dekady ta emocjonują gra nie jest już jedynie fikcją, istnieją rzeczywiste rozgrywki.

Zaczęło się od Stanów, tam właśnie zmyśloną grę przełożyły na sportowe realia kluby uniwersyteckie. W Polsce mamy obecnie 3 drużyny grające w to połączenie piłki ręcznej, rugby i zbijaka. Drużyna Warszawska  Warsaw Mermaids Quidditch Team , najliczniejsza, ogłasza nabór . Jakie trzeba spełnić warunki, by wziąć w nim udział?

- Wystarczą chęci i ukończony 16 rok życia - podkreśla Natalia Bałut z Warsaw Mermaids Quidditch Team. - Quidditch to bardzo demokratyczny sport, otwarty na wszystkie narodowości i płci, także osoby transgenderowe.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Warszawska drużyna ma chrapkę na awans w rozgrywkach ligowych, które odbędą się w Belgii. Szansę zwiększyłoby na pewno pojawienie się sponsorów, a co za tym idzie: stałego miejsca treningowego, dlatego drużynie zależy na rozsławieniu tego, jak dotąd niszowego, sportu.

Pozostaje zasadnicza kwestia: dlaczego zawodnicy nie unoszą się na miotłach w powietrzu, jak czynili to bohaterowie świata Rowling, a z miotłami między nogami poruszają się po ziemi? - Ministerstwo Magii nie pozwoliło nam ćwiczyć w ten sposób przy mugolach - śmieje się Bałut.

Nabór startuje 16 października (w niedzielę) o godzinie 15.00 na Polach Mokotowskich.

Więcej o: